VRBH

Prednášky

Dominik Jakub

Doprava z A do B cez C v meste

viac...
Bicykel je výborná dopravná voľba v meste. Svoj čas máte plne pod kontrolou, dopravné zápchy Vás už nezastavia a zaparkujete priamo pred školou, prácou, obchodom. Pritom je to ekonomicky, ekologicky i zdraviu prospešné.

Leaf

Makovice plné nápadov

viac...
Rozbiehaš vlastný startup? Programuješ skvelú appku? Máš vek medzi 10 – 16 rokov a nápad, ktorý zachráni svet? Pomáhaš chorým, starším, menšinám alebo čo i len jednému človeku?

Toto je slogan projektu Leaf Award. Ak Ťa zaujal, tak neváhaj a príď sa pozrieť na ich prednášku.

Martin Ilčík

"Virtuálne svety bez hraníc"

viac...
Už si sa niekedy zamýšľal nad tým ako v počítačových hrách a v počítačom generovaných scénach vo filmoch tvoria také veľké mestá? Myslíš si, že ich modelujú budovu po budove tak, ako sme to robili na workshope v Blenderi? Pride sa presvedčiť na prednášku Martina Ilčíka.

Workshopy

Robert Valík

Oculus Rift III

viac...
Virtuálna realita prichádza. Vyskúšajte si na vlastného slimáka aké je to zažiť jazdu na húsenkovej dráhe, keď vy stojíte svojími nohami pevne na zemi. Zalietajte si pomedzi skalné bralá Alpských končiarov počas návštevy Bratislavy. Skrátka, príďte si vyskúšať jedno z najmodernejších zariadení virtuálnej reality. Oculus RIft

Táto tvorivá dielňa je sponzorovaná firmou Visgravis.

Rasťo Diviak

Šach - hra kráľovská

viac...
Šach je spojením hry, vedy, umenia a športu. Nazrieme spolu do sveta šachu, ktorý vyzerá čiernobielo, ale v skutočnosti je veľmi pestrý. Občas vyzerá zložito, niekedy však môže byť až neuveriteľne jednoduchý. Zvonka môže pôsobiť nudne, no vnútri je veľmi zábavný a fascinujúci. Prídite sa niečo naučiť o šachu od medzinárodného rozhodcu a trenéra Rasťa Diviaka.

LEAF

konzultácia detských projektov

viac...
Máš nápad ako zlepšiť svoje okolie a nevieš ako ho realizovať? Chcel by si sa prihlásiť do Leaf Award 2016 (http://award.leaf.sk/), ale nevieš dobre formulovať svoju prihlášku, alebo by si potreboval v niečom poradiť? Počas konzultácií s našimi kamarátmi z Leafu sa dozvieš všetko, čo potrebuješ.

Michal Hučko

Elektronické stavebnice Boffin

viac...
Už ste niekedy rozmýšľali nad tým, čo všetko treba správne zapojiť, aby ste si doma vyrobili vlastné rádio? Alebo by si potreboval spraviť detektor lži, aby si zistil, či ti niekto klame? Či by si nebodaj už konečne chcel vedieť na akom princípe funguje solárny panel? Ak áno, tak sa zapoj do tejto tvorivej dielne.

Tvorivú dielňu sponzoruje Nadácia VÚB.

Mária Slavíčková

Mobil na matike

viac...
Na workshope predstavíme vyvíjané matematické aplikácie pre mobilné zariadenia v rámci Slovensko-Nórskej spolupráce na projekte AiM (Apps In Maths). Účastníci budú mať možnosť otestovať si aplikácie, ktoré im umožnia lepšie pochopiť, alebo zdokonaliť si znalosti z vybraných oblasti matematiky hravou formou. Aplikácie sú určené pre zariadenia s OS Android alebo iOS (niekoľko zariadení vieme požičať na testovanie počas workshopu, no vlastne sú viac ako vítane). Každý aktívny účastník dostane upomienkový predmet.

Táto tvorivá dielňa je pripravovaná v rámci projektu AiM (SK06-IV-01-006).

Aži Živčáková

Kresli ako Disney

viac...
Už ste sa naučili kresliť Mangu, výrazy tváre a zdokonalili ste sa v písani Kaligrafie. Teraz je tu pre Vás možnosť naučiť sa kresliť ako tvorca Disney rozprávok. Vedieť nakresliť Mickey Mousa, Elsu, Dumba, Tarzana, alebo Alicu v krajine zázrakov to sa predsa bude niekedy hodiť, no nie?

Janemi

Hackies a iné

viac...
Vieš, čo je to Hackies? A vieš, čo sú to bezpečnostné oči? Že nie? Tak to potom určite ani nevieš, ako si doma spraviť svoju háčkovanú potvorku, alebo náramok prieteľstva. Ak chceš vedieť, ako na to, tak Milka z projektu Janemi Ťa rada naučí základy.
Drobné uháčkované predmety priamo počas tvorivej dielne budú venované na projekt http://www.deti-detom.sk/.


Tvorivú dielňu sponzoruje Nadácia VÚB.

Ihrysko

50000 stolných hier

viac...
Počas prestávok medzi jednotlivými tvorivými dielňami, alebo v rámci oddychu vyskúšajte nové, staršie, ale hlavne bombastické spoločenské hry z Ihryska.

Ivka Varhaníková

Literárna tímová superšifra (16:30 - 17:45)

viac...
Čítaš? Čítaš naozaj veľa? Tak to sa musíš spolu so svojim tímom zapojiť do veľkej literárnej tímovej superšifry. Dobre ešte preštuduj všetky knihy, ktoré máš doma v poličke, aby si si potom nezúfal, že nevieš správne odpovedať a ceny ti ušli len o takýto mikrokúsok.